Znamy zwycięzców II edycji “Cosmic Challenge”!

17.05.2021 r., w Instytucie Informatyki UMCS w Lublinie, z udziałem Prorektor UMCS Pani Prof. Doroty Kołodyńskiej oraz zdalnym udziałem Ambasadora Belgii w Polsce – Pana Luca Jacobsa, odbył się Finał programu „Cosmic Challenge”. Jury w składzie:

Pani dr. Anna Łosiak (Instytut Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk – Opiekun Merytoryczny II edycji programu)

Pan Prof. Jarosław Dudka, (Uniwersytet Medyczny w Lublinie)

Pani Anna Bukowska (UMCS/ Uniwersytet Dziecięcy UMCS)

Pani Marzena Strok – Sadło (Klaster Lubelska Medycyna/ Miasto Lublin)

Pan Krzysztof Czart (Europejskie Obserwatorium Południowe/ URANIA)

Pani Izabela Leszczyńska (Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademi Nauk)

Pan Michał Pilecki (Polska Agencja Kosmiczna)

Pan Robert Lubański (MARS Society Polska)

wybrało 3 zwycięzców:

I miejsce: Pan Geralt Wawrzynkiewicz – Raźny (I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu),

II miejsce: Pani Aleksandra Walczybok (I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu),

III miejsce: Pan Paweł Rok (1 SLO z odziałami z Maturą Międzynarodową „Raszyńska” w Warszawie),

którzy w nagrodę pojadą do ośrodka Europejskiej Agencji Kosmicznej – European Space Security and Education Centre w Redu w Belgii.

Miejsce IV zajął Pan Mikołaj Maziarek (SP 151 Kraków ), a miejsce V – Pani Klaudyna Walczak (Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej).

Dodatkowe wyróżnienia, za jakość przygotowanych prac i bardzo wysoki poziom wiedzy na temat kolonizacji Marsa otrzymali:

Pani Maja Minkiewicz (VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie)

Pani Malwina Bielecka (Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie)

Pan Krzysztof Rak (XVIII LO. im. Jana Zamoyskiego, Warszawa)

Pani Klara Świątek (1 LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni)

Pan Błażej Politowicz (Zespół Szkół Nr.2 Imienia Władysława Orkana w Szczecinie)

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, ale także wszystkim Finalistom! Jesteście fenomenalni i Wszechświat stoi przed Wami otworem:)

Dziękujemy.

Fundacja „SpaceShip” i Patroni oraz Instytucje Wspierające: UMCS, Ambasada Belgii w Polsce, Klaster Lubelska Medycyna/ Miasto Lublin, Uniwersytet Dziecięcy UMCS, Polska Agencja Kosmiczna, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Fundacja Polskiej Akademii Nauk, MARS Society Polska, Polish Space Professional Association, Polish Space Industry AssociationURANIA, Radio Lublin, Astronomia 24, Dziennik Wschodni.

Zwycięzcy II edycji (od lewej) Pan Paweł Rok, Pani Aleksandra Walczybok, Pan Geralt Wawrzynkiewicz -Raźny i prezes Fundacji “SpaceShip” – Marcin Giza.