Rekrutacja na zajęcia z robotyki LEGO

Zajęcia są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy zajęć (nazywani w SpaceShip Astronautami) projektują i konstruują roboty z najnowszych zestawów LEGO Mindstorms EV3. Zajęcia są prowadzone przez pasjonatów tej dziedziny, z wiedzą z zakresu profesjonalnej mechatroniki i programowania robotów.

Zajęcia są prowadzone w małych, 12-osobowych grupach, podzielonych na 3-4 osobowe zespoły. Dzięki pracy w mniejszych zespołach, uczestnicy zajęć, oprócz budowy robotów uczą się współpracy w grupie, komunikacji, wspólnego rozwiązywania problemów. Podczas projektowania robotów  Astronauci rozwijają także swą kreatywność, umiejętność rozwiązywania złożonych problemów i zdolność krytycznego myślenia. A to wszystko odbywa się podczas Zabawy Klockami:)

Cykl zajęć składa się z 20 godzin lekcyjnych. Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu (intensywność jest dostosowana do potrzeb uczestników). Jedno spotkanie trwa dwie godziny lekcyjne (1,5 godziny zegarowej). Koszt jednego cyklu zajęć to 350 zł (za 20h lekcyjnych).

Zajęcia odbywają się w Lublinie, w ścisłym centrum miasta (budynek Rupes, ul. Racławickie 8), popołudniami i w weekendy (godziny zajęć są ustalane z poszczególnymi grupami).

Jako SpaceShip.edu.pl  jesteśmy współorganizatorem pierwszego w Polsce Wschodniej turnieju FIRST LEGO League. Zawody odbędą się w 13.01.2018r w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Nasza kadra od samego początku wspiera pierwszą polską drużynę FIRST Robotics Competition – „SPICE GEARS” Team 5883, a także reprezentację Polski w zawodach FIRST Global Challange, która w 2017r. w Waszyngtonie zajęła 2 miejsce na 163 ekipy z całego świata.

Osoby zainteresowane zajęciami lub po prostu ciekawe tego co robimy – prosimy o kontakt.