Startuje “Cosmic Challenge: Curiosity”!

Zaczynamy kolejną edycję programu “Cosmic Challenge”. Edycja zatytułowana “Curiosity” skierowana jest do uczniów szkół podstawowych z całej Polski i realizowana jest we współpracy z Obserwatorium Pic du Midi z Francji.

Challange ma na celu rozwój edukacji interdyscyplinarnej oraz zachęcenie do rozwijania kosmicznych zainteresowań. Nagrodą w konkursie będzie wyjazd dla trójki zwycięzców do Obserwatorium Pic du Midi we Francji.

Opiekunem Merytorycznym tej edycji programu jest inż Artur Chmielewski z  Jet Propulsion Laboratory – centrum badawczego NASA, będący również kierownikiem planowania następnej misji NASA dotyczącej budowy helikoptera na Marsa, który jest także autorem niedawno wydanej książki pt. „Kosmiczne Wyzwania”, w której zawarta jest historia budowy Ingenuity.

W ramach I etapu konkursu, osoby zainteresowane udziałem w programie będą miały przygotować pracę pisemną nt. „Jak w najbliższych latach będzie wyglądać eksploracja Marsa przez następcę Ingenuity?” Prace w ramach I etapu konkursu będzie można przesyłać w okresie 01.01.2022 r. – 20.02.2022 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie:

Konkurs  „Cosmic Challenge: Curiosity” jest elementem projektu „Tarcza Sobieskiego”. Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.