Województwo Lubelskie współorganizatorem Polskiego Finału World Robot Olympiad 2024!

W dniu 22.05.2024r organizujemy w Lublinie kolejny Polski Finał World Robot Olympiad! Jego współorganizatorem zostało Województwo Lubelskie.

World Robot Olympiad (WRO) to jedna z największych lig robotycznych na świecie, w którą zaangażowanych jest ponad 90 krajów. Jej założycielem i międzynarodowym organizatorem jest niezależna organizacja non-profit – World Robot Olympiad Association z siedzibą w Singapurze, organizująca Finały WRO od 2004 r.

W coroczne wydarzenia WRO zaangażowanych jest ponad 60 000 uczniów w wieku 8-19 lat i ponad 20 000 drużyn z całego świata. Zawody w Polsce odbywają się w 2 kategoriach: RoboMission i Future Innovators. Uczestnikami Polskiego Finału WRO są uczniowie polskich szkół podstawowych i średnich.

Polski finał WRO odbywa się co roku w Lublinie, w tym roku odbędzie się w dniu 22.05.2024r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Polskim organizatorem WRO jest Fundacja „SpaceShip”, przy wsparciu Uniwersytetu EDUTUS.

Współorganizatorami/ Partnerami/ Patronami/ Instytucjami Wspierającymi tegoroczne zawody WRO w Polsce są: Województwo Lubelskie, Polska Agencja Kosmiczna, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Polish Space Professionals Association, Krakowski Park Technologiczny, THORIUM Space Technology i Miasto Lublin

4 najlepsze polskie ekipy awansują do Finału Międzynarodowego, który w tym roku odbywa się w Turcji (przyszłoroczny finał  WRO odbędzie się w Singapurze). Oprócz tego 4-8 polskich drużyn, które w swych kategoriach zajmą miejsca 2 i 3 będzie mogło wziąć udział w dodatkowej imprezie międzynarodowej WRO – Open Championship, która w tym odbywa się we Włoszech, w dniach 25-28.09.2024r.

#LubelskieSmakujŻycie #Lubelskie #KierunekLubelskie