Znamy Finalistów “Cosmic Challenge: Curiosity”!

Pierwszy etap edycji „Cosmic Challenge: Curiosity” został rozstrzygnięty. Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace, jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich jakości i ciekawych pomysłów w nich zawartych. Wybór Finalistów był w związku z tym szalenie trudnym zadaniem dla Jury w składzie: dr Natalia Zalewska z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, dr Anna Łosiak z Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk i Pan Gordon Wasilewski z firmy Astronika. Opiekunem Merytorycznym tej edycji jest inż Artur Chmielewski z JPL NASA.

Zgodnie z Regulaminem wybranych zostało 15 autorów najlepszych prac, którzy wezmą udział w Finale „Cosmic Challenge: Curiosity ”– wydarzeniu które odbędzie się na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie w dniu 1 kwietnia 2022 r. (o szczegółach będziemy informować na naszej stronie i w e-mailach do Finalistów). Przypominamy, że nagrodą dla 3 zwycięzców tej edycji programu jest wyjazd do obserwatorium astronomicznego Pic du Midi we Francji, które jest Partnerem edycji.


Poniżej prezentujemy listę Finalistów i ich godziny spotkań z Jury (w pliku poniżej). Gratulujemy zwycięzcom ale i wszystkim innym uczestnikom programu. Przed nami kolejne edycje „Cosmic Challenge”, mamy nadzieję, że wszyscy weźmiecie udział także w kolejnych „startach”. Trzymamy za Was kciuki i jeszcze raz dziękujemy za wzięcie udziału w programie. Jesteście Super!

Imię i nazwiskoSzkoła
Anna CzopekZespół Szkół w Karczmiskach
Adam SienkiewiczSP nr 53 w Białymstoku
Antoni SkowronSP nr 6 w Szczecinie
Filip SzczepaniakSP im M.Kopernika w Wysocku Małym
Jan PrzybylskiSP nr 2 w Milanówku
Julia WasągSP w Dąbrowicy
Kamil ChodorowskiPSP nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu
Marta CzupajłoPSP im Ziemi Kujawskiej w Dobrem
Mikołaj LaskowskiSP im Orła Białego we Wrocławiu
Mikołaj MaziarekSP nr 151 w Krakowie
Olgierd BargańskiSP nr 44 w Gdyni
Piotr ŁopatekSP nr 2 w Puławach
Paweł RejerSP nr 6 w Szczecinie
Szymon MakowskiSP im M.Rataja w Karczmiskach
Weronika Kosturek SP nr 1 w Niepołomicach

Program został objęty patronatem honorowym Polskiej Agencji KosmicznejCentrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk , Ambasady Francji w PolsceUniwersytetu Medycznego w LublinieAkademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie,  Politechniki WrocławskiejZwiązku Pracodawców Sektora Kosmicznego , Astroniki , SatRevolution S.A. , Creotech Instruments S.A., Akademii Leona Koźmińskiego , MARS Society PolskaEuropean Space Foundation , Klubu Astronomicznego Almukantarat oraz patronatem medialnym Urania , Astronomia24Kosmonauta.net , Space24AstroNET i Radia Lublin. Instytucją Wspierającą program jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Konkurs  „Cosmic Challenge: Curiosity” jest elementem projektu „Tarcza Sobieskiego”. Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.