Co robimy

Prowadzimy zajęcia z robotyki LEGO i programowania robotów w języku LabVIEW dla uczniów szkół podstawowych. Robimy to, ponieważ w ciągu najbliższych 20 lat, przynajmniej 1/3 miejsc pracy zostanie zastąpiona przez roboty. A kluczowymi umiejętnościami stanie się projektowanie, konstruowanie i programowanie robotów. Oprócz wiedzy i umiejętności inżynierskich, konstruowanie robotów przyczynia się do rozwoju kreatywności, rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia, innowacyjności, pracy metodą projektu, współpracy w grupie i komunikacji. Które to umiejętności staną się kluczowe już w roku 2020.

Zajęcia są prowadzone przez mentorów, osoby które są pasjonatami w swojej dziedzinie i dzięki temu łatwiej przekazuję wiedzę Młodym Astronautom (uczestnikom zajęć). Większość mentorów to sędziowie turnieju FIRST LEGO League. Zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem najnowszych zestawów LEGO Mindstorm – EV-3. Grupy zajęciowe są max. 12 osobowe, a uczestnicy pracują w 3-os grupach, ucząc się dzięki temu współpracy, komunikacji i nawiązywania relacji z otoczeniem.

Cykl zajęć składa się z 20 godzin lekcyjnych. Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu (intensywność jest dostosowana do potrzeb uczestników). Jedno spotkanie trwa dwie godziny lekcyjne (1,5 godziny zegarowej). Koszt jednego cyklu zajęć to 350 zł (za 20h lekcyjnych).

Zajęcia odbywają się w Lublinie, w ścisłym centrum miasta (budynek Rupes, ul. Racławickie 8), popołudniami i w weekendy (godziny zajęć są ustalane z poszczególnymi grupami).

[put_wpgm id=1]

Osoby zainteresowane naszymi zajęciami prosimy o kontakt.