Cosmic Challenge: Pathfinder/ AI

„Cosmic Challenge: Pathfinder/ AI” to edycja skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Ganges/ICEYE

“Cosmic Challange” to program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży zainteresowanych tematyką Kosmosu. Edycja „Cosmic Challange: Pathfinder/ AI” skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski i realizowana jest w Partnerstwie Strategicznym z firmą ICEYE – światowym liderem w zakresie danych satelitarnych, wykorzystującym technologię SAR (Synthetic Aperture Radar) oraz PKO Bank Polski

Challange ma na celu rozwój edukacji interdyscyplinarnej oraz zachęcenie do rozwijania kosmicznych zainteresowań. Nagrodą w tej edycji programu będzie wyjazd zwycięskiego zespołu do ośrodka Europejskiej Agencji KosmicznejESRIN (Centre for Earth Observation), znajdującym się we Frascati, we Włoszech. Zespoły, które zajmą miejsca 1-3 zostaną dodatkowo zaproszone do polskiego oddziału firmy ICEYE, znajdującego się w Warszawie.

Program realizowany jest w Partnerstwie Strategicznym z firmą ICEYE i PKO Bank Polski, w Partnerstwie z: Agencja Unii Europejskiej ds. Programu KosmicznegoEUSPA, Polish Space Professionals Association, ThinkHackR, Krakowski Park Technologiczny , Space Agency, ESA Business Incubation Centre Poland, ponadto został objęty Patronatem Honorowym przez: Ministerstwo Rozwoju i Technologii,  Polska Agencja Kosmiczna, Ambasada Włoch w Warszawie, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, SPACE4GEO, Polskie Towarzystwo Astrobiologiczne, Akademia Leona Koźmińskiego, Centrum Technologii Kosmicznych AGH, European Space Foundation oraz Patronatem Medialnym przez: Space24, Astronomia24, AstroNet i Kosmonauta.net. Instytucją Wspierającą jest Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Partnerzy Strategiczni

Instytucja Wspierająca

Partnerzy

Patronat Honorowy

Patronat medialny

W ramach I etapu tej edycji programu zespoły zainteresowane udziałem w programie (składające się z dwóch uczestników – uczniów szkół ponadpodstawowych) + jednego dorosłego Mentora/Opiekuna, będą miały przygotować pracę pisemną nt. „Biznesowe wykorzystanie danych satelitarnych z użyciem AI”. Prace w ramach I etapu można przesyłać w okresie 01.02.2024 r. – 20.03.2024 r.

Singapore, Pasir Panjang Container Terminal/ICEYE

Głównymi celami Konkursu są:

1. Promocja edukacji w zakresie STEM.

2. Integracja wiedzy nt. Kosmosu z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi.

3. Rozwój kreatywności i innowacyjności wśród dzieci i młodzieży.

4. Promocja praktycznego wykorzystania wiedzy integrującej różne obszary/ przedmioty.

5. Rozwijanie umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.

Informacje niezbędne do wzięcia udziału w konkursie, w tym zasady konkursu i kryteria oceny prac konkursowych znajdują się w Regulaminie programu „Cosmic Challenge: Pathfinder/ AI”, który wraz z załącznikami znajduje się poniżej.

W dniu 02.02.24 wprowadziliśmy do Regulaminu zmianę – w paragrafie 3 pkt 5 dodaliśmy zapis, że “Przez „zespół” rozumie się uczniów szkół ponadpodstawowych, jedna osoba dorosła może pełnić rolę Mentora/ Opiekuna większej liczby zespołów

New Zealand, Mount Taranaki/ICEYE