Pathfinder

Pic du Midi de Bigorre. Fot. Benjamin Ziegler.

“Cosmic Challange” to program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży, zainteresowanych tematyką Kosmosu. Edycja „Cosmic Challenge: Pathfinder” skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski i realizowana jest we współpracy z Obserwatorium Pic du Midi z Francji.

Challange ma na celu rozwój edukacji interdyscyplinarnej oraz zachęcenie do rozwijania kosmicznych zainteresowań. Nagrodą w konkursie będzie wyjazd dla trójki zwycięzców do Obserwatorium Pic du Midi we Francji.

Opiekunem Merytorycznym tej edycji programu jest dr Natalia Zalewska z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.

Program został objęty patronatem honorowym Polskiej Agencji KosmicznejCentrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk , Ambasady Francji w PolsceUniwersytetu Medycznego w LublinieAkademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie,  Politechniki WrocławskiejZwiązku Pracodawców Sektora Kosmicznego , Astroniki , SatRevolution S.A. , Creotech Instruments S.A., Akademii Leona Koźmińskiego , MARS Society PolskaEuropean Space Foundation , Klubu Astronomicznego Almukantarat oraz patronatem medialnym Urania , Astronomia24Kosmonauta.net , Space24AstroNET i Radia Lublin. Instytucją Wspierającą program jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

W ramach I etapu konkursu osoby zainteresowane udziałem w programie będą miały przygotować pracę pisemną nt. „Jak w przeszłości mogło powstać i ewoluować życie na Marsie?” Prace w ramach I etapu konkursu będzie można przesyłać w okresie 01.12.2021 r. – 31.01.2022 r.

Głównymi celami Konkursu są:

Informacje niezbędne do wzięcia udziału w konkursie, w tym zasady konkursu i kryteria oceny prac konkursowych znajdują się w Regulaminie programu „Cosmic Challenge: Pathfinder”, który wraz z załącznikami znajduje się poniżej.

Konkurs  „Cosmic Challenge: Pathfinder” jest elementem projektu „Tarcza Sobieskiego”. Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Partner Programu

Instytucja Wspierająca