Znamy wyniki I etapu „Cosmic Challenge: Pathfinder/AI”!

Pierwszy etap edycji „Cosmic Challenge: Patfinder/AI” został rozstrzygnięty. Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace, jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich jakości i ciekawych pomysłów w nich zawartych. Wybór Finalistów był w związku z tym szalenie trudnym zadaniem dla Jury w składzie: Anna Mirończuk (ESA BIC POLAND), dr Leszek Lamentowski (ICEYE) i Błażej Żyliński (TechOcean). Jednak zgodnie z Regulaminem Jury musiało dokonać wyboru najlepszych prac i zakwalifikować ich autorów do kolejnego etapu. 

Do Finału zakwalifikowało się 11 najlepszych prac (dwie z nich miały identyczny wynik, uprawniający do awansu).

Są to zespoły (kolejność jest przypadkowa):

Nazwa ZespołuSzkoła/miejscowość
WHALE WATCHERSII LO im. Piotra Firleja w Lubartowie
LO GÓRALO im. Adama Mickiewicza w Górze
LineGuardIX LO w Warszawie/ XIV LO w Warszawie
MundurowcyLiceum Służb Mundurowych we Wrocławiu
F2BWzsbeZespół Szkół Budowlano-Elektr. w Świdnicy
SMART sAIvourI LO w Lublinie
HarvestHorizonIII LO w Gdyni
Satellite TwinsZespół Szkół Transport.-Komunikacyjn. w Lublinie
LWCTechnikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie
MAGNETARAkademickie LO PWR we Wrocławiu
Zespół „Kraina Twórczości”Kraków

Finał odbędzie się 25.04.2024r. w Lublinie, na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Przypominamy, że nagrodą dla najlepszego zespołu, który zostanie wybrany podczas Finału będzie wyjazd do ośrodka ESA-ESRIN we Frascati, we Włoszech. Natomiast 3 najlepsze zespoły w nagrodę odwiedzą warszawski oddział firmy IECYE.

Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Ogromne gratulacje należą się Wam za samo wzięcie udziału w tak trudnym tematycznie konkursie.

O wynikach będziemy także w najbliższych dniach informować wszystkich uczestników mailowo, także mailowo będziemy przekazywać szczegóły dot. udziału w Finale.