Lubelskie drużyny na WRO International Final w Panamie!

W dniach 7-9.11.2023 odbywa się w Panamie Międzynarodowy finał World Robot Olympiad (WRO). Zawody World Robot Olympiad są jednym z największym tego typu wydarzeń na świecie, w które zaangażowanych jest ponad 38 000 uczestników z ponad 14 000 drużyn, z ponad 90 krajów świata (https://wro-association.org/). 

W wydarzeniu weźmie udział kilka tysięcy osób z całego świata, w tym 3 drużyny z województwa lubelskiego, które wygrały polski finał WRO oraz polski organizator zawodów WRO – Fundacja „SpaceShip”! Lubelskie drużyny, które awansowały na Finał w Panamie to:  „Space Beavers” z Karczmisk (kategoria RoboMission: Elementary), „Space Beavers One” także z Karczmisk (kategoria RoboMission: Elementary) oraz drużyna „Bonzo Team” z Zamościa (kategoria RoboMission: Senior). Warto podkreślić, że 3 z 4 najlepszych polskich drużyn to właśnie ekipy z woj. lubelskiego!

Zawody WRO mają na celu promocję i edukację wiedzy w zakresie STEM (nauka, technika, inżynieria, matematyka), a zwłaszcza robotyki, programowania, IT i automatyki. Drużyny z całego świata będą rywalizować w kilku kategoriach, m.in. RoboMission: Elementary/ Junior/ Senior i Future Innovators (w tych kategoriach mają startować polskie drużyny). W kategorii RoboMission drużyny mają za zadanie dokonać przejazdu zaprojektowanym, zbudowanym, zaprogramowanym przez drużynę robotem po specjalnej trasie wykonując określone wcześniej misje, a w kategorii Future Innovators należy zbudować prototyp rozwiązania robotycznego, które rozwiązuje jeden z postawionych przed uczestnikami problemów. 

Partnerem udziału Fundacji „SpaceShip” podczas World Robot Olympiad International Final jest Województwo Lubelskie


#Lubelskie, #LubelskieSmakujŻycie