Wyniki I etapu “Cosmic Challenge”!

Pierwszy etap programu “Cosmic Challenge” został rozstrzygnięty. Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace, jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich jakości i ciekawych pomysłów w nich zawartych. Wybór Finalistów był w związku z tym szalenie trudnym zadaniem. Niemniej zgodnie z Regulaminem konkursu zostało wybranych 20 autorów najlepszych prac, którzy wezmą udział w Finale “Cosmic Challenge”- wydarzeniu które odbędzie się na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, najprawdopodobniej w połowie września 2020r. (o szczegółach będziemy informować z dużym wyprzedzeniem).

Najwiecej prac spłynęło z Puław (73% wszystkich zgłoszeń), autorami 46% prac były dziewczęta, autorami 20% prac byli uczniowie spoza województwa lubelskiego.

Poniżej prezentujemy listę Finalistów. Gratulujemy zwycięzcom ale i wszystkim innym uczestnikom programu. W branży kosmicznej pierwsze starty kończą się zazwyczaj niepowodzeniami, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy podejmować kolejnych prób – gdyby nie nasza wytrwałość nigdy nie stanęlibyśmy na Księżycu. Pierwsza edycja programu jest tylko pierwszym z serii wyzwań skierowanych do młodzieży, która jest zafascynowana Kosmosem i nauką. Przed nami kolejne edycje “Cosmic Challenge”, mamy nadzieję, że wszyscy weźmiecie udział także w kolejnych “startach”. Trzymamy za Was kciuki i jeszcze raz dziękujemy za wzięcie udziału w programie. Jesteście Wielcy!

Lista Finalistów “Cosmic Challenge” 2020.

Imię i nazwiskoSzkoła
Anna KoniecznaSP nr 3 w Puławach
Aleksandra MazurSP nr 9 w Puławach
Bartosz LutkiewiczSP nr 9 w Puławach
Filip WardaWarsaw Bilingual School
Gabriela BorzestowskaWarsaw Bilingual School
Julita PaprockaSP nr 1 w Puławach
Mikołaj BanaśSP nr 38 w Lublinie
Mikołaj BłaszczykZSP nr 2 w Lubstowie
Marta NowakowskaSP nr 9 w Puławach
Michał Szczuchniak SP nr 9 w Puławach
Michał WawerSP nr 9 w Puławach
Natalia LisowskaSP nr 3 w Puławach
Natalia SawickaSP nr 12 w Białymstoku
Olga CyniewskaSP nr 28 w Białymstoku
Oskar HentelSP nr 9 w Puławach
Patrycja KutaSP nr 9 w Puławach
Piotr ŁopatekSP nr 2 w Puławach
Róża WojtaśSP nr 9 w Puławach
Wojciech KamińskiSP nr 9 w Puławach
Zofia OkońskaSP nr 71 w Poznaniu