Znamy Finalistów “Cosmic Challenge: Pathfinder”!

Pierwszy etap edycji „Cosmic Challenge: Pathfinder” został rozstrzygnięty. Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace, jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich jakości i ciekawych pomysłów w nich zawartych. Wybór Finalistów był w związku z tym szalenie trudnym zadaniem dla Jury w składzie: dr Natalia Zalewska z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (Opiekun Merytoryczny tej edycji programu), dr Anna Łosiak z Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk , mgr Ewa Borowska z Uniwersytetu Warszawskiego.

Niemniej zgodnie z Regulaminem konkursu zostało wybranych 15 autorów najlepszych prac, którzy wezmą udział w Finale „Cosmic Challenge: Pathfinder”- wydarzeniu które odbędzie się na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, w dniu 3 marca 2022 r. (o szczegółach będziemy informować na naszej stronie i w e-mailach do Finalistów). Przypominamy, że nagrodą dla 3 zwycięzców tej edycji programu jest wyjazd do obserwatorium astronomicznego na Pic du Midi we Francji.

Poniżej prezentujemy listę Finalistów i ich godziny spotkań z Jury (w pliku poniżej). Gratulujemy zwycięzcom ale i wszystkim innym uczestnikom programu. W branży kosmicznej pierwsze starty kończą się zazwyczaj niepowodzeniami, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy podejmować kolejnych prób – gdyby nie nasza wytrwałość nigdy nie stanęlibyśmy na Księżycu. Przed nami kolejne edycje „Cosmic Challenge”, mamy nadzieję, że wszyscy weźmiecie udział także w kolejnych „startach”. Trzymamy za Was kciuki i jeszcze raz dziękujemy za wzięcie udziału w programie. Jesteście Super!

Emilia Andres IV LO w Sosnowcu
Antoni Klejman XIV LO w Warszawie
Antoni Zegarski IX LO w Warszawie
Dawid Kopik II LO Leszno
Daria Geleta III LO w Gdyni
Kornelia Gościmińska Publiczne LO Politechniki Łódzkiej
Klara Świątek I LO w Bochni
Julia Klimiuk I LO w Siedlcach
Maciej Serżysko I LO w Gnieźnie
Michał Siuda I LO w Kwidzynie
Maciej Szulczewski XII LO w Łodzi
Magdalena Nowak ZS im M.Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie n. Odrą
Michał Ulanowski I LO w Biłgoraju
Nina Cielica III LO w Katowicach
Wiktoria Łuczyńska I LO w Gnieźnie

Poniżej zamieszczamy informację dot. godzin spotkań Finalistów z Jury

Konkurs  „Cosmic Challenge: Curiosity” jest elementem projektu „Tarcza Sobieskiego”. Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.