Po co uczyć dzieci robotyki-nasz artykuł w INNPOLAND.

Portal INNPOLAND opublikował nasz tekst dotyczący nauki robotyki wśród dzieci i młodzieży. Wyjaśniamy w nim co daje robotyka i jakie umiejętności rozwija:

1. Pokazuje jak się uczyć, edukując w formie eksperymentu– poprzez formułowanie problemów, projektowanie, konstruowanie, modyfikowanie itp.
2. Uczy w formie zabawy (nie trzeba do tego przekonywać nikogo, kto zbudował chociaż jednego robota z klocków LEGO)
3. Rozwija się w tak szybkim tempie, że mobilizuje do zdobywania nowej wiedzy (nie ma chyba nikogo, kto odpowiedzialnie stwierdziłby, że „wie wszystko na temat robotyki”)
4. Jako jedna z niewielu dziedzin wiedzy, w 100% dotyczy rozwoju STEM (wiedzy w zakresie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki).
5. Rozwija innowacyjność, zdolność logicznego myślenia, umiejętność pracy w grupie, rozwiązywanie problemów i komunikację oraz wiele innych zdolności, ponieważ budowa robota jest najczęściej złożonym procesem, który uczy krytycznego myślenia, wymusza współpracę z innymi (nie da się być specjalistą we wszystkich dziedzinach, które robotyka obejmuje), mobilizuje do wymiany pomysłów i nawiązywania relacji z otoczeniem w poszukiwaniu nowej wiedzy.

Pełny tekst artykułu znajduje się pod linkiem poniżej