Znamy zwycięzcę I edycji “Cosmic Challenge”!

W dniu 15.09.2020 r., w Instytucie Informatyki UMCS w Lublinie, z udziałem Rektora UMCS Pana Radosława Dobrowolskiego, odbył się Finał programu “Cosmic Challenge”. Jury w składzie:

Pani Anna Bukowska (UMCS/ Uniwersytet Dziecięcy UMCS)

Pani Marzena Strok – Sadło (Klaster Lubelska Medycyna/ Miasto Lublin)

Pani Izabela Leszczyńska (Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademi Nauk)

Pan Michał Pilecki (Polska Agencja Kosmiczna)

Pan Robert Lubański (MARS Society Polska)

wybrało zwycięzcę, którym został Pan Mikołaj Błaszczyk, który w nagrodę wraz z rodzicem poleci do Gran Telescopio CANARIAS na wyspę La Palma.

Drugie miejsce zajęła Pani Anna Konieczna, a miejsce trzecie Pan Filip Warda. Nagrodą za 2 i 3 miejsce jest wyjazd do Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, ale także wszystkim Finalistom (każdy z Finalistów może się też niedługo spodziewać małej przesyłki z Polskiej Agencji Kosmicznej:) Jesteście fenomenalni i świat stoi przed Wami otworem!

Dziękujemy.

Fundacja “SpaceShip” i Patroni oraz Instytucje Wspierające: UMCS, Klaster Lubelska Medycyna/ Miasto Lublin, Uniwersytet Dziecięcy UMCS, Polska Agencja Kosmiczna, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Fundacja Polskiej Akademii Nauk, MARS Society Polska.

Zwycięzca I edycji “Cosmic Challenge” – Pan Mikołaj Błaszczyk.