Startuje “Cosmic Challenge”!


“Cosmic Challange” to program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży, zainteresowanych tematyką Kosmosu. Realizowany jest w partnerstwie z Gran Telescopio CANARIAS (http://www.gtc.iac.es), jednym z największych obserwatoriów astronomicznych na Ziemi, znajdującym się na wyspie La Palma. 

Challange ma na celu rozwój edukacji interdyscyplinarnej oraz zachęcenie do rozwijania swych pasji i zainteresowań. Nagrodą w konkursie będzie, sfinansowany przez Organizatora, wyjazd dla zwycięzcy wraz z opiekunem do obserwatorium Gran Telescopio CANARIAS.

Program został objęty patronatem honorowym Polskiej Agencji Kosmicznej , Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Fundacji Polskiej Akademii Nauk oraz patronatem medialnym TVP 3 Lublin i Radia Lublin.

W ramach I etapu osoby zainteresowane udziałem w programie będą miały przygotować pracę nt. „Najważniejsze problemy związane z założeniem pierwszej osady ludzkiej w Kosmosie i sposoby ich rozwiązania”. Prace w ramach I etapu konkursu będzie można przesyłać w okresie 24.02.2020 – 15.03.2020r.

Regulamin konkursu i więcej informacji na jego temat znajduje się w zakładce “Cosmic Challenge”.